Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat

Posty: 372

Ostrzeżeń: 0/6

Tuzin bramek w sparingu kadry Janasa
/18:30

Przygotowująca się do mistrzostw świata piłkarska reprezentacja Polski pokonała we wtorek, w meczu sparingowym w Barsinghausen, reprezentację miasta Salzgitter 12:0 (6:0).
Spotkania nie oglądali kibice ani dziennikarze. Ostatni sparing Polaków trwał 2 razy po 30 minut.

W meczu z amatorami z Salzgitter nie wystąpili Artur Boruc, Jacek Bąk i Jacek Krzynówek. Ten pierwszy odbył trening pod okiem dbającego o formę bramkarzy Jacka Kazimierskiego, a dwaj pozostali ćwiczyli indywidualnie.
Cała trójka jednak prawdopodobnie znajdzie się w składzie, który selekcjoner Paweł Janas desygnuje w piątek do gry w spotkaniu z Ekwadorem. Jeśli tak się stanie, to miejsce w podstawowej jedenastce stracą Tomasz Kuszczak, Bartosz Bosacki i Kamil Kosowski.

Wtorkowy test pokazał, że szkoleniowiec polskiej drużyny przychyla się do sprawdzonego w meczu towarzyskim z Chorwacją (1:0) wariantu taktycznego 4-5-1, z Maciejem Żurawskim jako wysuniętym napastnikiem, ofensywnie grającymi skrzydłowymi (zapewne Smolarek i Krzynówek) oraz trójką środkowych pomocników (Radomski, Sobolewski, Szymkowiak).

"Rywal nie był zbyt wymagający, a zwycięstwo mogło być jeszcze wyższe, bo w drugiej połowie kadrowicze zmarnowali kilka dogodnych sytuacji do zdobycia gola" - ocenił mecz prezes PZPN Michał Listkiewicz, który wraz ze swoim zastępcą Henrykiem Apostelem wyszli po meczu do czekających pod pilnie strzeżonym przez policję stadionem w Barsinghausen polskich dziennikarzy.

Zapytany jak ocenia postawę polskiej drużyny Apostel, były trener reprezentacji, odparł: "Wolałbym się wstrzymać z wszelkimi ocenami. Najważniejsze, że nikt nie odniósł kontuzji".

W środę "biało-czerwoni" odbędą jeden trening. W czwartek po śniadaniu wyruszą autokarem do Essen, gdzie spędzą ostatnią noc przed inauguracyjnym występem w mistrzostwach świata. O godz. 20.30 zapoznają się z murawą stadionu w Gelsenkirchen, który będzie areną piątkowego meczu z Ekwadorem.

Polska - Reprezenracja Salzgitter 12:0 (6:0)

Bramki: Euzebiusz Smolarek - cztery, Maciej Żurawski, Grzegorz Rasiak, Ireneusz Jeleń po dwie, Bartosz Bosacki i Paweł Brożek

Skład Polski:

I połowa: Kuszczak - Baszczyński, Jop, Bosacki, Żewłakow - Smolarek, Sobolewski, Radomski, Szymkowiak, Kosowski - Żurawski

II połowa: Fabiański - Dudka, Lewandowski, Bosacki, Gancarczyk - Jeleń, Giza, Mila, Kosowski - Rasiak, Brożek
[/quote]

PostWysłany: Wto 22:06, 06 Cze 2006
Artur

Posty: 297

Skąd: Polska

HE ładne zwycięstwo. 12 : 0 co to za drużyna?

Skąd: Zabrze

Sorry, ale ja nie uważam, aby było się czym szczycić, a Ci się cieszyli, jakby conajmniej mistrza Europy zdobyli. Ehhh...

PostWysłany: Śro 16:23, 07 Cze 2006
kowal
Zaawansowany

Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 83

Skąd: z tamtąd

a jak dla mnie to to co było w maczu z Chorwacją to powinien być skład na mecz z Ekwadorem...........

PostWysłany: Śro 16:33, 07 Cze 2006